ÖĞRENCİ YORUMLARI

Uğur Üçok
Değerli Hocalarım; İlk YDS Tecrübemi, hiç bilgi sahibi olmadan girerek yaşamış ve soruların 4/3 ünü anlamadan 20 almıştım. 4 yıl sonra işin ciddiyetini fark edip kurslar araştırmaya başladım ve bir hocamın sayesinde sizlerle tanıştım. İlk kursa gelişimde puanımı 50 ye yükselterek hedefime ulaştım. Daha sonra kursa devam ettim ve 65 aldım. Ve 2 yıl aradan sonra Online YDS ile 80 aldım Allah'ın izniyle ve sizlerin sayesinde. Kesinlikle İngilizcenin ve dilbiliminin duayenlerisiniz. Bu dönem de inşallah devam etmek istiyorum. Çünkü sizinle sınavdan çok İngilizceden zevk almayı öğrendim ve kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Üzerimde hakkınız çok, sizlere ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki varsınız 🙂
Şeyda KEREK
SEVGİLİ SİSTEMDİL AİLESİ, Bu ifadeyi kullanıyorum çünkü kısa bir dönem de olsa orada ben ve arkadaşlarımın geçirdiği süre içerisinde,bir kurstan veyahut bir öğretmen-öğrenci merkezli eğitim anlayışından ziyade tıpkı bir aile ortamındaymış gibi eğitim gördüm.02.07.2018 ile 22.09.2018 tarihleri arasında sadece 81 günlük bir beraberlikte,haftada 4 gün olarak ayarlanmış bir ders programı etrafında bu kadar kısa süre içerisinde bizi başarıya ulaştıran birileri var,bizim için emek sarfeden insanlar var.Biraz onlardan bahsetmek istiyorum izninizle.Evvela,Ziya Hocam.Sanırım bunca yıllık eğitim hayatımda gördüğüm en ciddi ama bir o kadar da neşe dolu,pamuk misali birisi.Ayrıldığım günden bu yana kulaklarımda hala çınlayan,onun her derste soru çözerken kullandığı 'come on' deyişi.Nasıl ki biz tarihte önemli insanları zikredip,onlara çeşitli ünvanlar verip işinin ehliymiş diyorsak kanaatimce Ziya Hocam da İngilizcenin-özellikle paragraf yorum ve çözümü-üstadı.Keza Sait Hocam da-ingilizce gramer alanında- öyle.Sadece kendilerinin verdiği materyalleri kullanarak,herhangi başka bir kaynağa başvurmaksızın az ve öz bilgi ile eğitim sürecini tamamladık.Gerek ders anlatımları gerek soru çözümleri,yorumları ve taktikleri kısaca her şeyi ile Sistemdil çok ama çok farklı.Hakikattir ki her iki Hocam da ingilizcenin üstadı.Ha bir de her derse gidişimizde,o güleryüzü ile bizi karşılayan Meryem ablamız var.İşte tüm bunlar ve dahası Sistemdil'de mevcut.Gerçekten ingilizce bu dünyanın en kolay diliymiş,bunu buradan gittiğimde anladım.İngilizceden o kadar nefret ediyordum ki -lakin artık etmiyorum aksine bayılıyorum- kelimeler kifayetsiz kalır bunu izaha.Sistemdil'e geldiğim ilk gün şunu idrake vardım: Şu an Dokuz Eylül Üniversitesi 3.sınıf öğrencisiyim.İlkokul 4.sınıftan itibaren eğitim müfredatında her sene yerini almıştır ingilizce dersi ve ben de istisnasız her sene ingilizce dersini almışımdır.Şunu merak ediyordum artık:Bunca sene ingilizce dersi almama rağmen neden ingilizceyi yapamıyor ve dahi ondan nefret ediyordum ? İşte kursun ilk günü bunun cevabını aldım,ve ''doğru yerdeyim''dedim.Bunca zaman ingilizce içerisinde zamanımı heba ettiğimi anladım.Düşünün ingilizcenin bel kemiği olan 'am-is-are' konusunu dahi burada öğrendim. Lise sonda girdiğim Lys-Dil sınavından netim 7 idi.Şu an Yds puanım 48.75 ve Yökdil puanım 82.50 Bunun benim için anlamı tarif edilemez.YL için hep bir engel olarak gördüğüm,sürekli kafamı meşgul edip duran ''dil puanı'' artık benim için bitmişti.Sevgili Sistemdil ailesi,sevgili hocalarım her şey için teşekkür ederim. Eğer olur da yolunuz Eskişehir'e düşerse bir uğrayın derim...
Dilek Çelik
Acabalarla çıktığımız bu kısa soluklu fakat yoğun maratonun sonunda Sait hocam,Ziya hocam ve güleryüzlü çalışanlar sayesinde şükürler olsun ki tahmin ettiğimizin çok üzerinde sonuçlar (73,75) elde ettik.. Her şey için çok teşekkürler Sistem Dil Ailesi 🙏 hakkınız ödenmez..
Oğuzhan Ünlü
Sevgili Sait Hocam,Ziya Hocam ve tüm Sistemdil ailesi, Başlangıçta 10 haftalık zannedip acaba yetiştirebilir miyim ki diye tereddüt etmeme karşın gecenizi gündüzünüzü, hafta sonlarınızı ve tek boş günümüz olan Çarşamba gününüzü dahi bize ayırıp değinmediğiniz konu kalmayıncaya kadar hatta süreyi daha da uzatıp karşılığında ek bir ücret talep etmeden bütün insanlığınız,sabrınız ve tabi ilminizle yanımızda oldunuz..Her şey ama her şey için teşekkür ederim.. Var olun..
Cansel Taşkın
Kursa Aralık ayının son haftasında sınava kısa bir süre kala başladım. Bundan önce de ek bir hazırlığım veya çalışmam olmamıştı. Derslerin yoğunluğu ve anlatımlar gayet sağlıklı ve anlaşılır bir şekilde yapıldı. Verilen kaynaklar ve ek paylaşılan bilgiler sınavla ilgili kendimi daha iyi hazırlamaya yararlı oldu. Ek başka bir kaynağa başvurmadan sadece kursun sunduğu kaynaklar ve videolu ders anlatımları ile ihtiyacım olan puanın çok daha üstünü alabildim. Sınava çalışma ve günlük İngilizce konusunda başka kursları da deneyimlemiş biri olarak, Ziya hoca ve Sait hocanın anlatımından memnun kalacağınızdan şüphem yok. Sistem Dil Kurs Merkezi'nde emeği olan herkese teşekkür ederim.
Murad ÇATALKAYA
Öğrenim boyunca nefret ettiğim İngilizceyi öğrenme mecburiyetindeyim ve ön yargım oldukça fazlaydı. Bütün bu olumsuzluklar içinde bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sistem Dil Online kursuna kayıt oldum. Sait ve Ziya hocanın enerjileri, gayretleri ve bitmek tükenmek bilmeyen sabırlar sayesinde sadece 2 ay gibi kısa zamanda neredeyse sıfırdan 75 puan seviyelerine geldim, özellikle hocalarımın Dilin Matematiğini ve Mantığını anlatmalarının yanında Sistem Dil’in verdiği kurs materyalleri haricinde hiçbir dokümana ihtiyaç duymadım. Kısa sürede bu seviyeye getirdikleri için Sistem Dil ailesine ve Hocalarıma sonsuz teşekkürler.
Halil Seymen
Değerli Sistem Dil ailesi; Ben Halil Seymen, Lise ve Üniversitede yabancı dil olarak Almanca gören biriyim. Doktorayı düşündüğümde yabancı dil sınavları aşılması zor bir dağ gibi gelirdi. Ancak sizlerin, özellikle Sait ve Ziya hocalarımın rehberliğinde hiç bilmediğim bir dilden, şuan itibarıyla 66,25 puan almayı nasip eden Rabbime hadsiz şükürler ediyorum. Allah hocalarım dan razı olsun, ödediğim her kuruş helal olsun, emeğiniz bizde çok, hakkınızı helal edin. Allah'a emanet olun.
Cemile Şahin
Doktora eğitimi için gerekli dil puanını, yıllar önce SİSTEMDİL sayesinde almıştım. Yıllar sonra Doçentlik için gerekli dil puanını alma vakti geldiğinde, yine SİSTEMDİL 'e başvurdum. Allah'ın izni, SİSTEMDİL 'in vesilesiyle amacıma ulaştım. İlk girdiğim YÖKDİL sınavından 52.5 almıştım, şimdi ise 73.75 aldım. Sıcak bir ilgi, samimiyet içerisinde karşılandığım SİSTEMDİL ailesine çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
Havva Serinkaya
Değerli hocalarım sayesinde ilk girdiğim yökdil sınavından 86 aldım. Aslında hedefim sadece yetecek kadar puan almaktı ve sınava çok yogun çalışacak kadar da vaktim yoktu. Çalışan bir birey olarak sadece derslerimi dinledim ödevlerimi yaptım ve sonuç bu. Gerçekten özverili ve ahlaklı çalışma şekliniz böyle güzel işlerle son buluyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsem az..
Mert Uğur
Merhaba, Sistemdil ile yollarımın kesişmesi hayatımda gerçekten çok minnet duyacağım bir gelişme oldu. Bir önceki Yökdil sınavında 36 almış olmamın verdiği hüzünle kayıt yaptırdım Sistemdile. Ve iyiki dediğim bir adım oldu. 67.5 alarak, bana yetecek bir puan, hayellerime bir adım daha yaklaştım. Sait Hoca ve Ziya Hoca olmak üzere tüm Sistemdil ailesine teşekkür ederim.
Mert Uğur
Merhaba, Sistemdil ile yollarımın kesişmesi hayatımda gerçekten çok minnet duyacağım bir gelişme oldu. Bir önceki Yökdil sınavında 36 almış olmamın verdiği hüzünle kayıt yaptırdım Sistemdile. Ve iyiki dediğim bir adım oldu. 67.5 alarak, bana yetecek bir puan, hayellerime bir adım daha yaklaştım. Sait Hoca ve Ziya Hoca olmak üzere tüm Sistemdil ailesine teşekkür ederim.
AYÇA DÜLDÜL
Okuldaki hocalarımın tavsiyesi üzerine Sistemdil ailesine katıldım.O zamana kadar İngilizceyi hep bir zorluk ve sorun olarak görmüştüm.Ziya hocamın ve Sait hocamın katkı ve emekleriyle yavaş yavaş bu olumsuz düşüncemi aşmaya başladım.İngilizce diline gerçekten hakim olmaları ve doğru anlatım yöntemleriyle bilinçli ve tecrübeli yaklaşımlarıyla bize birçok şey kattılar.En başta sağlam ve kalıcı bir temel oluşturmamızı sağladılar.Geriye sadece bize çalışmak kaldı.Bu sayede puanımı 45ten 81e yükselttim.Hocalarıma öncelikle işlerini severek yaptıklarından ve tüm emeklerinden dolayı teşekkür ederim.
İLHAN ERDOĞAN
Merhabalar , ilk girdiğim YDS ‘ den kendi çabalarım ile 38 aldığımda ben de herkes gibi YDS kursu aramaya başladım.Arkadaşlarımın ve asistan hocalarımın tavsiyesi üzerine SİSTEM DİL’e 2017 Mayıs YDS/ YÖKDİL kursuna başladım. Ve dersler başladığında ingilizceyi sevmeye başladım. Alanlarında uzman olmalarının yanı sıra Sait hocam ve Ziya hocamın olağanüstü sempatik , hoşgörülü olan karakterlerini söylemiyorum bile ..🙂 Zaten ingilizceyi bize sevdiren de bu değil miydi?:) Her iki hocam da adetâ her bilgiyi nakış nakış bir nakkaş gibi işledi beynime. Sınava yönelik olan kuralları, özgün soruları , sorulara yaklaşımları, yorumlama , KODLAMA , çeviri kuralları ve daha nicelerini Ziya hocamdan ve Sait hocamdan öğrendim.Evet 5 Kasım Yökdil sonuçları açıklandı ve nihayetinde çok değil ama 71,25 aldım.Yaklaşık 5 aylık çalışma sonunda 38 den 71,25 e geldik. Ve durmayacağım çalışmaya devam edeceğim. Be nim gibi olan dostlar için tek adres SİSTEM DİL... Teşekkürler değerleri hocalarım... [Kardeşiniz İlhan ]
FATİH ERTUGAY
Bizim gibi İngilizce eğitim veren bir liseden ya da üniversiteden mezun olmamış veya bir hazırlık sınıfı görmeksizin kendi kişisel çabaları ile İngilizce öğrenmeye çalışan kişilerin, şimdiye kadar karşılaşmış oldukları tüm soruları ve sorunları çözen böylesi bir kurs ve böylesi ehil hocalarla karşılaşmış olmamı, bir şansın ötesinde bir lütuf olarak görüyorum. Her iki saygıdeğer hocama da teşekkürlerimi sunuyorum. Sahip olduğum İngilizce seviyemi birkaç tık yukarı taşımama vesile olmanızın ötesinde, güzel bir ders ortamı sunduğunuz ve ilginizi esirgemediğiniz için. Son olarak eğlenceli ve esprili vakitler için de size ve bütün ders arkadaşlarıma ayrıca teşekkür etmek isterim. Görüşmek dileğiyle.
DAMLA GÜNDOĞDU
YDS’ye çalışma sürecine başlamadan önce piyasa isim yapmış birkaç hocanın belli bir seviyenin altındaki öğrencilerle çalışmıyoruz şeklindeki demoralizasyon kaynağı konuşmalarına maruz kalmıştım. YDS ve İngilizceye dair çok da bir bilgim olmadan yolum SİSTEMDİL ile karşılaştı ve bana İngilizceyi sınavı geçmenin ötesinde nedeni ve nasılıyla anlatan Sait ve Ziya Hocalarımın emekleri sayesinde sıfır seviye olan ben 62,5 puan almış bulunmaktayım. Öğrencinin sınavdan sonra unuttuğu ve İngilizceye dair çok da bir şey öğrenemediği teknik ve taktik vaat eden piyasanın aksine inatla zor olanı bir dilin mantığını (ve tabii ki sınava dair taktikleri gerçekten işe yarıyor çünkü önce nedeni anlatılıyor) öğrettikleri için kendilerini gönülden tebrik ediyorum. Her şey için sizlere çok ama çok teşekkür ederim iyi ki yolum sizlerle karşılamış.
NİLAY ÖZER
Yalnızca sınava hazırlanmak için değil, bir dilin incelikleri hakkında bilgi sahibi olmak, keyifle, işinin uzmanlarından İngilizce öğrenmek için SİSTEMDİL ailesi en isabetli tercih. Hoca nasihatlerininse yeri çok çok ayrı, şahsen bu nasihatlere kulak vererek 4 ay içinde YDS puanımı yaklaşık iki katına çıkardım. Hayattan kesitlerle keyifli ders işleme yöntemi için Sait Kılıçaslan’a bilgili, mütevazi karakterinin yanı sıra öğrenme psikolojisi yöntemlerine hakimiyeti ve motivasyon arttıran öğretim tarzı için Ziya Yurttapan’a Durmuş Hocaya ve tüm personeline ayrı ayrı minnettarlığımızı iletiyor kurumsal başarılarını arttırarak devam etmelerini temenni ediyoruz. :)
ÇAĞLAR GÜLENLER
Durmuş Hocam 3 ay önce bu hangi tens? Diye yanınıza geliyordum. 10dk.yı geçmeyen aralarından mı? Kantinden yankılanan sesinizden mi? Bilemiyorum ama 76 aldım hem de ilk sınavımdan. Hakkınız ödenmez, sağ olun var olun..
LÜTFİYE ÖZDEMİR
Şubat 10 2016, bir enter tuşunun mübarekliği ve kırmızı yazılarla ATANDIĞIM il ilçe okul adı.. Hemen aklıma gelen hocalarım vardı; geçen dönemde gecenin geç saatlerine kadar bizim için soru hazırlayan, anlamamız için ellerinden geleni yapan; buda yetmeyip dualarına katan sevgili hocalarım Sait Kılıçaslan ve Ziya Yurttapan sizlere çok ama ok teşekkür ederim Allah hepinizden Eskişehir SİSTEM DİL ailesinden razı olsun.. En önemlisi Allah herkese abdestli, namazlı, “Allah’ım bana hayırlı öğrenciler nasip eyle” diyerek dua eden, yeri geldikçe hayattaki en önemli şeyi anlatıp mesajlar vererek kalbi fetheden hocalar nasip etsin, bizleri de öğrencilerimize bu şekilde Öğretmen olmayı nasip etsin.. Son olarak kursun adını duyup da gitsem mi gitmesem mi diye düşünen varsa sözüm onlara; bu düşüne geldiği ANDAN İTİBAREN kaybettiğini bir saniye bile sizin için ZARARDIR, tüm samimiyetimle bunu söylemek isterim..
MİRZA ALTUN
Neden SİSTEMDİL?? Her şeyden önce karşınızda çok değerli, sıcak, samimi, fedakar ve alanının uzmanı; ne yaptığını, nasıl yaptığını bilen iki harika insan var. Hocalarımla tanıştıktan sonra karşıma her şeyi düşünen, hazırlayan, başka bir şeye ihtiyaç bırakmayan ve düzenli, sistemli, planlı olmaya teşvik eden iki kıymetli insan gördüm. Bana kalan şey sadece onların dediklerini yapmaktı. Benim gibi İngilizceden nefret eden ve yakından uzaktan hiç alakası olmayan birinin İngilizceyi gerçekten sevmesini de sağladılar. Dil öğrenmede başarısızlığın, sınavdan geçmemenin kadar olmadığını öğrettiler …..
ESMA BAĞCIVAN
Değerli Hocalarım Sait ve Ziya Hocamla tanışmadan önce YDS sınavını geçmek bir hayaldi. Bir yıl gibi kısa bir dönemde SİSTEM DİL sayesinde 65 aldım. Çok teşekkür ederim hocalarıma. YDS sınavını kısa zamanda geçmek istiyorsanız SİSTEMDİL’LE YDS’ye hazırlanmalısınız.
DUYGU TUTUNCUOĞLU
Arkadaşım sayesinde haberim oldu Sait Hocadan ve Ziya Hocadan.. Öve öve bitiremiyordu :) Sonra ben de internetten araştırdım ve bu sayfayı buldum. O günde bir baktım burada da durum aynı.. Tek bir kötü yorum yok: aksine övgüler dolu yorumlar ve kararımı verdim Online ÖABT dersini almaya başladım Sait ve Ziya Hocamdan.. Ve bugün istediğim, dilediğim yerde isem bunda Hocalarımın payı büyük.. Çok teşekkür ederim size Hakkınız büyük Sait Hocam ve Ziya Hocam.. Şuan İngilizce ÖABT’ye hazırlanacak olan arkadaşlarımı neredeyse tabiri caizse yaka paça tutup getireceğim size :) ‘Şiddetle’ tavsiye ediyorum gördüğünüz gibi :))) Teşekkürler her şey için..
DİDEM CÖMERTPAY UĞUZ
Daha birkaç ay önce kimler neler yazmış diye fikir edinmek için buraya bakıp, su an yıllardır çabalayıp gerçekleştiremediğim hayalimin mimarı olan siz hocalarıma teşekkür mesajı yazdığıma inanamıyorum. SİSTEMDİL’le tanışıp sizlerin tavsiyeleriyle, yönlendirmeleriyle istediğim yere atandım ve bu yüzden kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum. Burada sayamayacağım her şey için ve beni de bu ailenin bir ferdi kabul ettiğiniz için çok ama çok teşekkürler :) Hedefi olup onun peşinden gitmek isteyen arkadaşlarıma söylüyorum o kapının anahtarı burada.
EMİNE DUMAN
Sait ve Ziya Hoca ile tanışana kadar İngilizceyle ilgili belki 50 kelimeyi geçmeyen kelime bilirken, bir yıl içerisinde 68,75 puan almayı başardım. Belki çok yüksek bir puan gibi gelmese de bir soru daha yapsam 70 alacaktım :) Tabii ki bu sonucu böyle bırakmayı düşünmüyorum, çünkü Sait ve Ziya Hocamın öğrettikleri bir ömür boyu akılda kalıcı ve her daim hatırlanacak kadar kaliteli ve verimli dersler, SİSTEM DİL’e başta Sait ve Ziya Hocalarım olmak üzere çalışan herkese sonsuz teşekkürler ediyorum. Ayrıca burada çalışan herkesin göstermiş olduğu aile sıcaklığına da ayrıca teşekkür ediyorum :) Gerçekten doğru yerde İngilizce eğitimi aldığım için çok mutluyum :)
BEGÜM DERMENCİ
Öğrendiğim ilk kelime “retired”di. O kadar yabancı ve bana uzak gelmişti ki yapabileceğim konusunda çok emin değildim. Ama sonra zaman çok çabucak geçti kendimi denemelerde buldum ve sevgili Ziya Hocam resmen beynimize bütün İngilizceyi sesinin tonlamasıyla tekrar tekrar tekrar söyleyerek kazımıştı. Ömür boyu unutulmayacak bir şekilde. Hiç çaba sarf etmeyen birisi için bile öğrenmek kaçınılmazdı bence. En son altı sene evvel öğrendim lise İngilizcemle şuan 81,25 puan aldım. Derslerimiz o kadar eğlenceli geçiyordu ki keşke YDS’den başka hiçbir şeyle uğraşmayıp sadece İngilizce ile meşgul olsaydım diyordum. Günümüzün fazlaca yoğun geçmesine rağmen hiç yorgun hissetmeden derse konsantreydik. Ziya Hocam karşıma çıkan en büyük şanslardan birisi. Sayesinde harika bir öğrenme süreci ve çok çok eğlenceli zamanlar geçirdik. Sait Hocam da aynı şekilde alanının en uzmanlarından ve çok da eğlenceli bir kişiliğe sahip. Bizi gördüğünde “Hello girls” demeden asla geçmezdi. Size çok çok teşekkür etmek istiyorum hakkınız ödenmez :)
ALİ FATİH KARAÇAM
Yolu İÖLP den geçen herkesin bir durak noktası, bir dönüm noktası olmanın yanı sıra İngilizce deyince ve sınav deyince akla gelen ilk isimler arasında kurum olarak SİSTEM DİL, şahıs olarak da Sait Hoca ve Ziya Hoca ön plana çıkıyor. Adına Açık öğretim sınavları deyin, YDS deyin, Genel İngilizce deyin alacağınız eğitimin kalitesi kesinlikle tartışılmaz. Kurs boyunca verilen eğer hocaların yönergeleri takip ederseniz, başarının size kendiliğinden geldiğini göreceksiniz. Adı üstünde SİSTEM DİL. Sitemde olun, Dili halledin.
BURAK MEMİŞ
İngilizce çalışmak gerçekten sabır gerektiren bir süreç. Ve bu süreç içerisinde motivasyonumuzun yüksek olması ve yüksek değilse bile bizlerin motivasyonunu yukarılara çıkarabilecek hocalarımızla beraber bu süreci değerlendirmemiz gerekmektedir. İşte benim gibi İngilizce çalışmaktan nefret eden bir insanın karşısına SİSTEM DİL ve Ziya Hocamız çıktı ve bu süreci güzel bir şekilde değerlendirme imkanı sundu kendisi. Bu süreçte bizleri çalışmaya teşvik etmekle kalmayıp kendisi de bizimle beraber bu sınava çalışıp ruh halimizi en yakından gözlemledi. Çünkü gerçekten YDS’ye hazırlık zor bir süreç. Ve bu sürecin altından bizleri doğru bir şekilde yönlendirecek insanlarla beraber kalkabiliriz. Ziya Hocamıza tekrardan teşekkürü bir borç bilirim.
MELTEM GÜRBÜZ
Sevgili Ziya Hocam, Sait Hocam ve Durmuş Hocam sizler sadece bir öğretmen değil aynı zamanda yol göstericimiz oldunuz. Bıkmadan usanmadan bizden umudunuzu hiç kesmeden çırpındınız, yoruldunuz. Her şeyden önemlisi bizim için uykusuz kalıp sabahlayarak hazırladığınız muazzam denemelerin hakkını ödeyemeyiz. Ve hayatımda İyi ki karşılamışım dediğim ender insanlardansınız. Allah atama bekleyen tüm arkadaşlara sizlerle tanışmayı önündeki engeli sizlerin sayesinde aşmayı nasip etsin inşallah. Şu dünyada “Allah razı olsun” sözünden daha değerli hiçbir şey yoktur. Allah sizlerden binlerce kez razı olsun hocalarım.
MELTEM UYSAL ÖLGÜN
Ziya Hocam ve Sait Hocam… Valla ben tüm İÖLP’lilerin tanışmasını isterim. Çünkü bu ekiple çalışmadan olmaz mezun olamazsınız. Ben 11 yıldır bu işin içinde okulu bırakmayı düşünen yazık bir İÖLP’ liydim. Arkadaşım Sara ile tanıştım bir yılda sadece yarım dönemlik 3 dersim kaldı mezunum arkadaşlar SİSTEM DİL’le inanın paranız çöpe değil geleceğimize gider. Bu ekiple olmaktan ve diğer arkadaşlarımdan son derece memnunum. Şimdi KPSS ile atanıp özel sektörden kurtulmayı düşünüyor hale geldim. Bu arada, anneyim evli çocuklu olmak bile engel değil, çalışmak bile yeter ki SİSTEM DİL ile tanışın :) valla reklam değil. Allah’ım eksik etmesin hocalarımızı sizleri seviyoruz :)
HAKAN KILINÇ
Ziya Hocam sizler öncelikle iyi bir öğretici olmanın yanı sıra çok da iyi bir insansınız. Aldığınız ücretler kuruşuna kadar helal olsun. Bahar YDS sınavından 51 aldım ama sizin sayenizde bunu 75.00’e çıkarmayı başardım. Beni büyük bir dertten kurtardınız. Bunun için sizlere çok ama çok teşekkür ederim. Biliyorum ki daha nice insanın hayallerinin gerçekleşmesini sağlayacaksınız. İyi ki varsınız görüşmek üzere.
HARUN AYDOĞDU
Sevgili Ziya Hocam, bugün ben YDS’den 82,50 aldıysam bunda sizin payınız, çalışma ve çalıştırma azminiz şüphesiz ki çok büyük. Sınavda başarılı olmanın sadece sınavda çıkacak olan şeyleri bilmekten değil başarıya olan inançtan geçtiğini öğrettiniz ve sınava hazırlanma sürecinde sıradan bir öğretmen öğrenci ilişkisinden çok bir aile sıcaklığı sağladığınız için ne kadar çok teşekkür etsem azdır. Umarım sizin öğrenciniz olma ayrıcalığını benim dışımdaki arkadaşlarda yaşarlar ve istedikleri puanlara ulaşırlar.
BİLAL KIR
İlk yapılan YDS’den 51 almış biri olarak bu kursa 80 hedefle başlamıştım. Başlangıçta pek de mümkün görünmüyor gibi olsa da zamanla kursun kattıkları ile bu durum değişmeye başladı ve buna inancım arttı. Bu süre zarfında hocalarımın yapabileceklerime olan inancı beni çok etkiledi ve her şeyi olabildiğince yapmaya çalıştım. Hocalarımızın her dediğini yaptım ve 82,50 ile bitirdim istediğim puanın bile üzerinde almamda emeği geçen Ziya, Sait ve Durmuş Hocalarıma teşekkür ediyorum. Umarım herkes istediği hedefe ulaşmıştır, sevgiler, selamlar.
KÜBRA DOLAP
Bir kurum olmaktan öte aile sıcaklığı veren ortam ile ilk sınavda başarılı olacağınıza sizi psikolojik olarak hazırlayan ve dershane bitse bile her daim yardımcı olmak için ellerinden geleni yapan bir ekiple bu süreci yaşadığım için çok mutluyum :) Titizlikle hazırlanan her sorusu sayesinde YDS’ye girdiğinizde sınava hiç yabancılık çekmiyor ve soruları bu psikolojiyle çok daha rahat yapabiliyorsunuz. İlk YDS den 38 almış biri olarak Ziya Hocamın sayesinde 77,5 a yükselttim notumu :) Başta kıymetli Ziya Hocam olmak üzere tüm SİSTEM DİL ailesine emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum :)
MUHAMMED FATİH ÇETİNTAŞ
SİSTEM DİL YDS için doğru adres.. Sait ve Ziya Hocalarımın emeklerine sağlık.. Beni SİSTEM DİL’le tanıştıran değerli hocam Veli Sırım’a da ayrıca teşekkür ederim Nerden nereye.. (SİSTEM DİL öncesi puanım: 35 - sonrasındaki puanım :72,5)
RANA MOLBAY
SİSTEMDİL ile istediğim gibi bir sonuç elde ettim ilk kez girdiğim kaç soru olduğundan bile bir haber olarak başladığım iki aylık yoğun programdan sonra Ziya Hocamızdan aldığım tüm tüyoları kullanarak 87,5 gibi bir puan aldım. Başta Ziya Hocam olmak üzere tüm SİSTEM DİL ailesine teşekkür ederim. Bu yazıyı okuyup fikir edinmek isteyen sınava hazırlanan herkese tavsiye ederim :)
MEHTAP KARAKAYA YAPRAK
SİSTEMDİL hatırlıyorum bir yerden kurucusu Durmuş Arı mı yoksa
EMİNE DUMAN
Evet Hocam Bala Hocamın eşi hatta bu kurs sayesinde tekrardan görüşme imkanı elde ettik hatta bugün beni tebrik edenlerden birisi de Bala Hocam oldu, sevincim birkaç daha arttı. Keşke sizde buralarda olsanız ilkokul zamanı gibi olmazdı belki ama birlikte olmak güzel olurdu :)
MEHMET KARACA
Sait Hoca’nın eski bir öğrencisi olarak 93,75 almak çok güzel ve onurlandırıcı.. Bu notu almamda Sait Hocamın çok katkısı vardır. Emeklerine sağlık.
EMRE ÜNAL
Hocalarım büyük katkıları sayesinde istediğim yere atandım çok şükür.
BURCU KILIÇ
Hayatımın dönüm noktası olan iki güzel insan Ziya Hocam ve Sait Hocam, bir sene önce yoluma çıktınız ve yolumdaki tüm engelleri kaldırmama yardım ettiniz, Rabbim sizleri ve evlatlarınızı da sizler gibi insanlarla karşılaştırsın. Her şey için çok teşekkür ederim :)
GAMZE AKYOL
Bu yıl ÖABT hazırlığımda ESKİŞEHİR SİSTEM DİL MERKEZİ’ni tercih ederek en doğru kararı verdim. Biricik canım hocalarım Ziya Yurttapan, Sait Kılıçaslan bir eğitimciden çok bu sıkıntılı dönemimizde en yakın arkadaşlarımız oldular. Zorlandığımız her durumda manevi destekleriyle yanımızda oldular. Orada sadece İngilizce öğrenmedim. Bu iş hakkıyla nasıl yapılırmış onu da öğrendim. Emeklerinin karşılığını olar gibi birer eğitimci olarak, onlar gibi kendi mesleğine adamış öğrenciler yetiştirerek ödeyebiliri. Türkiye’de 1 numarasınız. Başarı dilemeyeceğim siz zaten zirvedesiniz inşallah daim olsun sizi çok seviyorum.
FERİŞ KAYGIN FİNİKELİ
Sevgili Sait ve Ziya Hocalarım sizinle İÖLP kursunda tanıştım öncelikle İÖLP’yi sizin sayenizde bitirdim şimdi de alan sınavında sizin sayenizde başarılı olup atandım. Çok teşekkür ederim. SİSTEM DİL’i herkese şiddetle tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız emin olun..
SEVİNÇ AY ÇALIKUŞU
Sizin disiplin ve bilgileriniz olmasa ben bugün atanamazdım. Çok teşekkürler bütün emekleriniz için. Ziya Hocam ve Sait hocam sizin üstünüze kimseyi tanımam.
Yrd. Doç. Dr. BAYRAM ÖZBEY
Sait Hocam, Ziya Hocam merhabalar,
Uzun bir süredir KPDS, ÜDS ve YDS sınavlarına hazırlanmama ve bu sınavlara girmeme rağmen hazırlanmama ve bu sınavlara girmeme rağmen gerekli başarıya bir türlü ulaşamamıştım. En son 2014 Temmuz ayı içinde sizlerde görüşüp programınıza katıldıktan sonraki ilk sınavda gerekli başarıyı yakalamış oldum. Programın yarısından daha az bir kısmını takip etme imkanım olmasına rağmen, bir önceki sınavda ( 6 Nisan 2014 tarihli YDS’de) 45 doğru ve 56,25 olan puanımı, bir sonraki sınavda ( 7 Eylül 2014 tarihli YDS’de) 53 doğru ve 66,25 puana çıkarmıştır. Bu başarıda, kullandığınız öğretim yönteminin, özenle hazırlanmış olduğunuz materyallerin ve özellikle de özverili çalışmalarınızın çok büyük katkısını gördüğümü belirtmek isterim. Nasıl kurguladığınızı bilemiyorum, fakat kendi içinde bir sistemi olan, öğrenmeyi kolaylaştıran ve öğrenilenlerin uzun süre hatırda kalmasını ve dolayısıyla gerçek anlamda öğrenmeyi sağlayan bir öğretim yöntemi uygulamaktasınız. Yine program kapsamında sunduğunuz materyaller, asla gelişigüzel hazırlanmamış, bilakis önemli bir birikim ve titizlikle hazırlanmış materyaller olduğu açıkça görülmektedir. Gönderdiğiniz materyallerin neredeyse her kelimesi kademe ve kapsamlı bir şekilde öğrenmeyi sağlayacak şekilde özenle seçilmiş olduğu açıkça fark edilmektedir. Ancak kurs olarak sizlerin ve dolayısıyla sizleri takip eden öğrencilerinizin başarısındaki en önemli etken sizlerin özverili çalışmanızda yatmaktadır. Görüşmemizde program kapsamında yapılacağını söylediğiniz ders saatinin neredeyse iki katı ders yaptınız. Hiçbir zaman süre doldu herkese iyi akşamlar deyip dersi bitirmediniz; konu bütünlüğü tamamlanana kadar derse devam ettiniz ve her soruya cevap vermeye çalıştınız. Ben başta hocalar olarak sizlere bu programın hazırlanmasından sunumuna kadar bilgisayarcı, hizmetli emeği geçen herkese gönülden çok teşekkür ediyorum. Ve sizleri bu başarılı çalışmanızdan dolayı tebrik ve takdir ediyorum. Sağlık, afiyet ve mutlulukla başarılarınızın devamını diliyorum . 22.09.2014
BİNNUR BALIM
Çok değerli SİSTEM DİL Hocaları. Vee beklenen gün geldi.. Şükürler olsun. Konya’ya atandım. Çok teşekkür ederim, bize çok emek verdiniz. Başarılarınızın devamını diyorum ve kursunuzu şiddetle tavsiye ediyorum.. Sait Hocam ve Ziya Hocam dualarınız için ayrıca Teşekkürler.. Not: Deneme sınavlarınız harika ötesiydi.. Selam ve Saygılarımla.
AYSE KOKLU
Ziya Hocam ve Sait Hocam iyi ki yolum sizlerle kesişmiş.. 3 çocuklu bir anne olarak okulu bitirmek benim için aslında bir hayaldi. Ama bu hayalim sizlerle tanıştıktan sonra nihayet gerçek oldu.. Sizlerin ne kadar özverili disiplinli çalıştığınızı biliyorum ama bununla kalmayıp her sorunumuzda yardımcı oldunuz bizlere. Her ne kadar online ders almış olsamda bir kurstan çok aile sıcaklığını hissettirsiniz bizlere. Benim hayalim şuan için gerçek oldu. Ama sizinle yolumuzun sonuna gelmedik inşallah Online ÖABT kursunda da beraberiz ve şimdiden o kadar inanıyorum ki SİSTEM DİL ONLİNE ile bu hayalimin de gerçekleşeceğine, iyi ki varsınız.
MEHMET ÖZÇALİK
Sait ve Ziya Hoca bana hem liseyi okuttu hem üniversiteyi okuttu hem de güzel bir okul kazanabilmemde yardımcı oldu. Sanki okul yok hep onlar vardı. Onlardan öğrendiklerimi şimdi satma zamanı geldi. Her şey için çok teşekkürler. İnşallah bende sizin gibi bir öğretmen olurum..
SÜEDA AŞKIN
SİSTEM DİL’in yaklaşık üç yıllık öğrencisiyim. Sait Hocamın ve Ziya Hocamın üstümde emeği çok büyüktür bildiğim her şeyi bana onlar öğretti diyebilirim gönül rahatlığıyla. Hiç unutmam ilk derslerin üzerimde yarattığı soğuk duş etkisini.. Disiplininiz ve sabrını sayesinde ben bugün isteğime kavuştum Allah’a şükür. Sait hocamın esprilerini Ziya Hocam …… ??
HULUSİ ŞENGÜR
Soner ilk başta sana teşekkür ederim güzel insan, çünkü SİSTEMDİL ile tanışmama vesile olan kişi sen oldun. Yaklaşık iki sene önce kursun kapısından ilk adımım içeri attım ve daha sonra çıkmak bilmedim desem yeridir. :) Bir dil kursundaki resmiyetten ziyade, aile içi bir samimiyetle karşılandım ve her geçen gün aile içi bağlarımız daha güçlendi. Şanslıyım ki bütün hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldum. Durmuş Hoca, Sait Hoca ve Ziya Hocanın derya deniz gibi bilgilerinden faydalandım ve halen faydalanmaya devam ediyorum. Sekreter ablalardan kantindeki ablalara kadar hepsinin sevgisini ve samimiyetini ……… ??
GÖNÜL İMAMOĞLU
Kursa yazılmaya yorumlara bakarak karar verdim. Gerçekten yorumlarda bahsedildiği kadar iyi hocalar. Dersleri Online olarak dinlemeye başladım. Hiç bu kadar etkili olacağını düşünmemiştir. Önemli ayrıntılar anlatılıyor ve mantığını anlayarak ilerliyorum. Sait Hocam bu konuda gerçekten süper. Keza Ziya Hocamda. Durmuş Hocamın hafta sonu derslerine katılıyorum. Sait Hoca ve Ziya Hocamla da Online tekrar yapıyorum. Kursu tercih ettiğim için çok mutluyum. Dil kursu soran herkese için rahat önerebileceğim bir yer.
MEHMET ŞEFİK ÜNEY
SİSTEM DİL, bence Türkiye’de gerçek İngilizceyi öğreten nadir kurslardan biridir. Öğrenmek istiyorsan Sait Hocamın, Ziya Hocamın kendisinden ders almadım ama tecrübesini ve birikimini defalarca duydum. Durmuş Hocamın Rahle-i tedrisinden geçeceksin :) Öğretim kadrosu olarak müthiş bir karma olmuş. Her birinin ayrı kabiliyetleri, bilgileri ve birbirini tamamlayan tecrübeleri var. Ben 3 sene önce SİSTEM DİL’e kayıt yaptırmıştım. Aldıkları paranın her kuruşunu helal ettiriyorlar ve hala onlardan aldığım bilgilerle çalışmalarımı yürütüyorum. Ayrıca beni en çok etkileyen bir olaya da değinmek istiyorum……… ???
DERYA OSMANİYE
Çok da umutlu olmayarak başladığım bu yolda siz değerli SİSTEM DİL ailesiyle tanışmak en büyük şansım oldu. Sait Hocam ve Ziya Hocam ikinize de en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ziya Hocam size ayrıca üstümdeki emeğiniz, derslerdeki neşeniz ve bizi bizden çok düşündüğünüz için teşekkür ederim. Tüm gruplarınızı sıra sıra gezmiş biri olarak sizin yol göstermeniz olmasaydı bu kadar kolay olmazdı diyebilirim. Unuttuğum bir noktaya değinmek istiyorum. Denemler boyunca 60-66 arası gidip gelen doğrularım sınavda 62 doğru olarak bana 77,5 puanı aldırırken sizinde bu şekilde ne kadar iyi olduğunuzu ve hazırladığınız sınavların gerçek sınava olan yakınlığı bir kez daha görmemi sağladı :)
MERYEM GEÇİMLİ
Buradan sevgili hocam Sait Kılıçaslan’a teşekkür etmek istiyorum. 3 yıl aradan sonra, sadece 2 adet deneme çözerek YDS’den 77,50 alabiliyorsam, bu aslında Sait Hocamın ne derece iyi bir öğretmen olduğunu gösterir.
MERVE ÇAM
Kursa başlamadan önce 70i geçmek benim için hayalken sadece 3 aylık hızlandırılmayla istediğim puana ulaştım. Tabii ki de bunda en büyük pay sahibi Durmuş Hocama çok teşekkür ediyorum. Dersteki disiplinli tutumu, çabası ve en önemlisi bana olan inancını hissettirmesi beni daha da cesaretlendirdi. Sizin emeğiniz desteğiniz olmasaydı bu süreç benim için bu kadar kolay olmazdı. Çok çok teşekkür ediyorum.
NURGÜL ÇAKMAK
Merhabalar ALES’ten istediğim puanı alamayıp hayal kırıklığıyla ve YDS’de hızlandırılmış kursla 65’i geçemeyeceğime inanmama rağmen sadece boş durmamak için ESKİŞEHİR SİSTEM DİL EĞİTİM MERKEZİ’ne gidip 70 almanın mutluluğu paha biçilemez :) Bunun için, YDS’nin korkulacak bir sınav olmadığını inanmamı sağlayan, deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlandığım Durmuş Hocama, Ziya Hocama ve Sait Hocama çooook teşekkür ederim :)
YASEMİN KOYU
Öncelikle Ziya Hocam olmak üzere tüm SİSTEM DİL ailesine teşekkür ederim bana İngilizceyi sevdirdikleri için, şu an istediğim puanı aldıysam sizin emekleriniz destekleriniz sayesinde iyi ki varsınız :)
AYSENN BİLGE
Anlatılmaz yaşanır SİSTEMDİL… :)
ALİ ÖZULUS
SİSTEM DİL için ne desem yetmeyecek aslında. Ziya Hocam, Sait Hocam, Durmuş Hocam bir teşekkür ile kapanmaz bu emeğiniz. Bugün bölümüm ile ilgili söyleyecek birkaç kelimem varsa bunu sizlere borçluyum. Allah sizlerden razı olsun. İnşallah bir gün sizlere olan borcumu ödeyecek bir fırsatım olur.. Kurs arayan arkadaşlara naçizane tavsiyem: Düşünmeden gidin ve dünyaya bakışınızı değiştirin!
MEHMET TAHİT DURSUN
“SİSTEM DİL” dil öğrenmenin tek adresi :)
GÖKÇEM KAYAN
Sait Hocam ve Ziya Hocamın öğrencisi olmak ayrıcalıktır. Üniversiteyi kazanmam ve meslek sahibi olmamda emekleriniz çok çok büyük bugünleri sizlerle yaşadığım için çok mutluyum teşekkürler hocam :)
CEYLAN TOPALI
Canım Hocalarım size ne kadar teşekkür etsem az. Bizim için verdiğiniz emeklerin karşılığını asla ödeyemeyiz. Şu anda atandıysam eğer bu mutluluğu sizin sayenizde tattım. İyi ki SİSTEM DİL ‘e gelip kaydımı yaptırmışım. Sizi ne kadar övsem gerçekten az. Sizin gibi işini bu kadar ciddi yapıp öğrencileri bu kadar düşünen bir kurum yok. Gece gündüz demeden hep yanımızda oldunuz. Canım hocalarım sizi hiç unutmayacağım.
ELİF EMİNE
Hayatınızda karşılaşabileceğiniz en kaliteli hocaların adresi SİSTEM DİL.. Her anlamda donanımlı kaliteli ve gerçek eğitim uzmanlarını bulabileceğiniz tek adres. Ben yarı dönemde hocalarımla vakit geçirme şansına sahip oldum ve şimdi atandım sayelerinde binlerce teşekkür ederim ve atanmayı isteyen YDS’den 100 almayı isteyen herkesin tek adresi SİSTEM DİL’dir :)
ESMA AYDEMİR TOKUR
Sait Hocam ve Ziya Hocam ne kadar teşekkür etsem sizlere azdır.. İyi ki sizlerle tanışıp sizlerden ders aldım.. Sayenizde büyük bir mutluluk yaşadım.. Sizler bizi sadece sınava hazırlamadınız aynı zamanda hayata da hazırladınız.. Sait Hocamın tavsiyeleri hep kulaklarımda. SİSTEM DİL benim dönüm noktamdır kesinlikle. Her zaman dualarımdasınız canım hocalarım.
MERVE EREN
Sait Hocamı ve Ziya Hocamı 2006 yılında ÖSS macerasıyla birlikte tanıdım. O günden bugüne kadar hep bağlantı içinde olduk. Önce üniversiteyi kazanmamda çok büyük rol oynadılar sonra da meslek hayatıma atılmamda. İyi ki 2006 da yollarımız kesişmişte Sait ve Ziya Hocamı tanımış oldum. :) Emekleriniz için çok çok teşekkür ederim.
YASEMİN AKKOCA
Çok kıymetli Sait ve Ziya Hocalarımı anlatmak için ne yazsam eksik kalır ama iyi ki onlarla tanışmışım da bugün mutluyum :) Sizlerin bilgi ve tecrübeleri sayesinde bugün atandım, her şey için teşekkürler SİSTEM DİL ailesi :)
TÜLAY GÜL TAŞKIN GÖKÇE
Ziya Hocam şükür ki dil sürecimi sizinle atlattım. OYP’liler bilir 65 kabustu. Bu kabusu aslında çok da basit bir adım olarak gösterdiniz. Önce sınavın kolay olduğunu gösterdiniz ve süreçte bunu hep vurguladınız. Her şey için teşekkürler SİSTEM DİL Teşekkürler Ziya Hocam hakkınızı helal edin.
MİNE OKANLI HALİS
SİSTEM DİL Online kurslarına katılan biri olarak –oldukça tembel olmama rağmen- istediğim puanı aldım. Bunun yanı sıra İngilizceyi, kalıpları ve kelimeleri ezberletmek terine, o kalıpların, kelimelerin, köklerine, neden böyle bir yapı kullanıldığına kadar anlatan, işini çok iyi yapan, sabırlı, özverili, iki fedakar hocayla tanıştım. Sait Hocam ve Ziya Hocam.. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.. Hakkınızı helal edin.. Sizin çabanızın karşılığı yok çünkü..
EMRAH DEMİR
Bir çoğumuzun korkulu rüyası ve çalışılması çok sıkıcı olan İngilizceyi bizlere sevdiren Ziya Hocam, Sait Hocam ve SİSTEM DİL ailesine teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar girdiğim dil sınavlarında daha ne yaptığımın, nasıl çalışılması gerektiğinin farkında değilmişim bunu anladım. Bende böylesine bir farkındalık oluşturan Ziya Hocama göstermiş olduğu gayret ve özveriden dolayı çok teşekkür ederim ve başarılarının devamını dilerim.
TUĞBA TINAZ ÇELİK
İngilizceyi tam manasıyla Sait Hocam ve Ziya Hocamdan öğrendim. Üniversite hazırlığında İÖLP de ve de ÖABT de gerçekten çok verimli yıllar oldu, kesinlikle güvenilip gidebilirsiniz. Ne deyim anlatılmaz yaşanır. :) Allah onlardan razı olsun minnettarım.
LEYLA ALYAS AVAN
Canım Ziya Hocam ve Sait Hocam, bugün ben atandım diyorsam şüphesiz bunda en büyük pay sizindir.. Çok güzel bir yıl oldu. Çok teşekkürler. Herkese SİSTEM DİL’İ kesinlikle tavsiye ediyorum, gelin ve farkı görün…
KORAY KARA
I’m a 4th years student of İÖLP. I met SİSTEMDİL last year and took all the courses they gave. Even though I’m a native speaker of English I couldn’t have don’t it without them. I work full time and a mother of three. They gave me all the guidance and support I needed. (Even at midnight). In the last 2 years we’ve become family. This is how genuine and caring they are. And when it comes to their professionalism it is the best one can get. Sait Hocam and Ziya Hocam nothing compares to you :) Thank you and may Allah bless you always ...
MÜCAHİT ÖPENGİN
Hayatımın dönüm noktasında ki bir yıllık dershane serüvenimin baş kahramanı, sadece üniversiteyi değil kendime olan güvenimi kazanmamı sağlayan, bilgisiyle enerjisini ve inanç aşılama kabiliyetini harmanlaştırarak başarı yolunu açan muazzam insan Sait Hocama gönülden şükranlarımı sunuyorum.. Teşekkürler..
İKBAL BANU CEVİZ
YDS’den 67,5 puan aldım, SİSTEM DİL Kursuna yazılmasaydım bunu başaramazdım. Durmuş Hocamıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Hocamızdan yalnızca İngilizce dersleri değil, sistemli, disiplinli çalışmanın önemine dair hayat derini de aldık.
KADİR YILMAZ / ELAZIĞ
Başarıya en kısa en güvenli yoldan emin adımlarla gitmek istiyorsanız SİSTEM DİL den başka bir seçenek düşünmeyin. :) Sait Hoca ve Ziya Hoca ile çalışmak benim için hayatımın şansı idi. :) çok teşekkür ederim her şey için. :)
ONUR AYRANCI
Sizi bulunduğunuz konumdan daha yukarıya taşıyacak olan kurs kesinlikle burası ayrıca tüm kadrosu çok güler yüzlü :)
AYŞE GÜL
Geçen sene sadece 2,5 ay gittiğim ve sıfırdan başlayarak çok şey öğrendiğim değerli Hocalarım Sait Kılıçaslan ve Ziya Yurttapan inanılmaz bir emek vererek atanmamızı sağladınız çok şey katıntın teşekkürler gerçek öğretmenler sizsiniz..
ZÜHAL ÖZEN
Hayallerinin zirvesine kavuştum sonunda. İyi ki varsınız hocalarım bu yorucu yolda destek olup yardımlarınızı esirgemediğiniz için.
MERVE YILDIRIM
YDS’den 70 puan alma hedefiyle başladığım SİSTEM DİL’de Durmuş Hocamın öğrettikleri ve verdiği motivasyon sayesinde hedefime ulaşarak 72,50 puan aldım. Her şey için çok teşekkürler.
EGEMEN ANAYURT
Sait Kılıçaslan Hocam sayesinde YDS’den hedefimin de üzerinde olan 80 puanı aldım. İyi ki yollarımız kesişmiş ve sizi tanımışım hocam. :)
GÖKTUĞ KUŞ
YDS’ye hazırlanma sürecimde iyi ki SİSTEMDİL’i seçmişim diyorum. Hedefim 70 puan almaktı ve 71,25 aldım. Sait Hocanın üstümüzde çok emeği geçti. Özellikle son bir ay yaptığımız ek dersler ve soru çözümleri çok başarılıydı. Teşekkürler SİSTEM DİL.
YASEMİN BALCI POLAT
Sevgili SİSTEM DİL ailesi, Sait Bey, Ziya Bey çok ama çok teşekkür ederim. 3. Dönemde atak yapıp okulu bitirdim. Umutsuz dönemimde başarılı bir şekilde mezun olmamda çok yardımcı oldunuz. Minnettarlığımı kelimelerle ifade edemesem de. İyi ki sizleri tanıdım. Her şey için bir kez daha teşekkür ederim.
HASAN BİNGÖL
Kıymetli SİSTEMDİL ailesine özellikle Sait Hoca ve Ziya Hocaya çok çok teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum. Sadece bir kere kurs aldım onu da sizlerden aldım. Şükürler olsun. İlk kursun sonunda 65 aldım.
OĞUZ İLKBAHAR
İlkbahar 2016 kursunda tanıştım sizle ilk defa ULY’da sınavına girmiş olmamın heyecanıyla o sınavdan istediğim notu kıl payı kaçırdım. 2016 sonbaharda sadece iki hafta sizin notlarınıza göz gezdirdim ve verdiğimiz kelimelere baktım istediğim notu aldım. Allah razı olsun sizden. Değerli hocalarım. Bu memleketin sizin gibi eğitimcilere gerçekten ihtiyacı var.
EBRU BEKMEZCİ
Öncelikle Sait ve Ziya Hocalarıma her şey için teşekkür ederim. İlk girdiğim sınavdan 38 puan sonrası hocalarımın bilgi ve tecrübesiyle, benim gayretim ve Allah’ın izni ile 66 puan aldım. İmkansız olarak gördüğüm bu puanı almamı sağlayan hocalarıma teşekkür ediyorum..
FATMA KARAKOÇ BAY
Sayın Sait ve Ziya Hocalarım bu dönem kursunuza katılamadım ama diğer dönem öğrettiklerinizle daha yüksek bir puan alabildim. Emeklerinize sağlık tekrar tekrar teşekkürler.
İBRAHİM TAŞ
Hocam merhabalar, Paylaşmış olduğunuz kaynakları indirip çözdüm. Gerçekten de çok faydalı ve bir o kadar da motive edici buldum. Bu iletiyi yazmamın sebebi ise böyle bir imkanı bizlerle paylaşmanız çok hoşuma gitti ve yazma ihtiyacı hissettim. Emeklerinize sağlık çok çok teşekkür ederim. Saygılarımla...
MEHMET SABIR ÇELİK
Sevgili Sait ve Ziya Hocalarım; Sistem dille tanışmadan en son girdiğim dil sınavından 38 ; sistem dille hazırlanıp girdiğim Yökdil'den 80 almış biri olarak herkes için adeta bir kâbus haline gelen dil sınavlarını sevdirerek, işin ehli ve hakkını veren tarzınızla benim ve benim gibi binlerce kişi için adeta bir umut kaynağı oldunuz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Keşke sizi daha önce tanıyıp dil sınavlarına girseydim. Ama yine de iyi ki sistem dili ve sizleri tanıdım. Dil sınavlarına hazırlanmak isteyen arkadaşların hiç bir şüphe yaşamadan Sistem dile kaydolup Sait ve Ziya Hocayla tanışmalarını şiddetle tavsiye ederim. İnanın böyle bir fırsat, sizin için büyük bir şansa dönüşecektir. Sait ve Ziya Hocalarım; emeğinize, bilginize sağlık. İyi ki varsınız. Sistem dil takımına sonsuz teşekkürler...
EREN ERTÖR
Değerli Sait hocam ve Ziya hocam. Emeklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. İlk sınav: 17.50, İkinci Sınav: 28.75, üçüncü sınav: 30 küsürlü bir şeydi, 4. sınav 40 lı bir puan. Ardından Sistem Dil ailesi ve kıymetli hocalarımla tanışmak nasip oldu. İşin özünde yılmadan çalışarak üzerine gitmek olduğunu anlayarak çalışmaya başladım. 48,75, ardından, 51,25 ve son olarak ta 70 aldım. Hocalarıma bize göstermiş oldukları özveri ve sabırdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hep bu yorumların uydurma olduğunu düşünürdüm önceleri ta ki bende bir gün buraya yorum yazana kadar. :)
MERYEM YERLİ
Yıllardır gitmediğim kurs kalmamıştı. Nihayet Sistem Dil ailesiyle Sait ve Ziya hocalarımla tanıştım. Diğer birçok kursla kıyaslama imkanım olduğu için çok rahatlıkla söyleyebilirim ki hem dersi anlatma yöntemi açısından hem de öğrenciyle bire bir ilgi açısından Sistemdil gibisi yok. Biz Sistemdil de bir aile olduk. Ben 65 puanını alamayan bir öğrenci olarak Yökdil sınavından 85 aldım. Çok mutluyum. 2 Nisan'da da iyi bir puan alacağıma dair inancım arttı. Teşekkürler Sistemdil ailesi, Sait hocam ve Ziya hocam...
BUSE KASIMBEYLİ
Değerli hocalarım, Geçtiğimiz yıl kursunuza katılarak 40 olan puanımı 65 e çıkarmıştım. Bu yıl bir ay içerisinde eski kurs notlarım ve online dersleriniz sayesinde yds puanımı 77,5 a yükseltebildim.
HAZEL DURU
Benim gibi İngilizce temeli olmayan, YDS ve YÖKDİL gibi zorlu sınavlara sıfırdan başlayıp kayda değer başarılar elde etmek isteyen arkadaşlarıma tereddütsüz tavsiye edeceğim kurstur Sistem Dil. 4 ay gibi kısa bir sürede gerek sevgili Ziya ve Sait hocalarımın desteği, eğlenceli ders anlatışları ve motive edici tutumlarıyla gerek kaynaklarıyla 0 olan puanımı YÖKDİL'den 76,25 ve YDS'den 65 yaparak bu süreci tamamladım. Sadece sınava yönelik değil aynı zamanda İngilizceyi bana sevdiren Sistem Dil ailesine teşekkür ederim.
DİLAN EKER
Ben Dilan EKER, Eczacılık Fakültesi 5. sınıf öğrencisiyim. Akademik kariyer yapmayı hedeflediğim için bir YDS kursuna gitmeye karar verdim. Görüştüğüm her kursta, yeterli İngilizce seviyem olmadığı sebebiyle beni en iyi ihtimal 1 sene sonraki YDS’ye hazırlayabileceklerini söylediler. Şanslıyım ki bir arkadaşım aracılığıyla SİSTEM DİL ile tanıştım. Bana değerli öğretmenlerim hemen önümüzdeki (4 ay sonraki) YDS’ye girebileceğimi söylediklerinde gerçekten çok mutlu olmuştum. Ben en son İngilizce eğitimimi lisede görmüştüm ve doğrusunu söylemek gerekirse kursa başlamadan önceki ingilizce seviyem çok çok düşüktü. Daha da doğrusu en basit am-is-are sorularını bile yapamayacak seviyedeydim. Ki bunu Sistem Dil’ e kayıt olup, kursta yapılan Seviye Tespit Sınavı’nda aldığım sonuç ile net bir şekilde gösterdim ve ön hazırlık grubuna başladım. Ben bu zamana kadar gerekli görmediğim, bana bir şeyler katmayacağını düşündüğüm hiçbir derse veya konuya çalışmadım. Kursa bir başladım ki daha ilk dersten doğru adreste olduğumu gördüm. 4 ay boyunca her derse elimden geldiğinde katılmaya çalıştım ki bence en önemli noktalardan biri de buydu. Her öğrendiğim bilgi benim için altın değerindeydi ve o bilgilerin bir tanesini bile atlamadan öğrenmeye çalıştım. İşini aşkla yapan değerli Sait Hocam ve değerli Ziya Hocam sayesinde dolu dolu bir dönem geçirdim. Onlar bana göre işini hakkıyla yapan ender öğretmenlerden ve bana sadece onların söylediği kaliteli, gerekli bilgileri çalışmak düştü. 4 ay sonra yani 4 Eylül 2016 tarihinde yapılan YDS sınavına girdim ve 67.5 puan alarak hayal bile edemeyeceğim bir puana ulaştım. Bu puanın asıl sahipleri ve asıl sebebi tabi ki değerli öğretmenlerimdi. Daha sonra kursa devam etmeye karar verdim. Amacım hem öğretmenlerimin bilgilerinden bir süre daha istifade edip ingilizcemi geliştirmek, hem de biraz daha yüksek puan almaktı. 17 Ekim 2016’ da başlayan kursa bu defa hazırlık grubunda devam ettim. Hem yaz döneminde öğrendiğim bilgileri pekiştirmeme hem de üstüne yeni yeni bilgiler eklememe sebep olduğu için çok doğru bir karardı kursa devam etmek. Bir süre sonra 5 Mart 2017’de YÖKDİL sınavı yapılacağı bildirildi. Öğretmenlerimin özel olarak hazırladığı YÖKDİL testleri ve denemelerine eksiksiz katılarak sınavdan 86 puan aldım. Yine tamamen özgün YDS testleri ve denemeleri sonunda 2 Nisan 2017’de girdiğim YDS’den 83.75 puan aldım. Şuan ben bu puanları yazarken hala inanamıyorum. SİSTEM DİL’e başlamadan önce bu puanlar benim için bir hayaldi. Nasıl gerçek olduğunun sebebi ise gayet açık ve net. İşini çok çok iyi bilen ve çok çok severek yapan öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrencilerinin dilediği puanları almalarını, öğrencilerden daha çok istedikleri için de çok çok teşekkür ediyorum. Buraya duygularımı ifade etmek için sayfalarca yazabilirim ama bana bir cümle söyle deseler cevabım şöyle olurdu: SİSTEM DİL ÖĞRENCİSİ OLMAK AYRICALIKTIR…

Bizden Haber Alın

+ 90 505 984 71 63
+ 90 222 231 22 66